Your address will show here +12 34 56 78
  • Text Hover
Bilboard
Billboard’un, Türkçe karşılığı ilan tahtasıdır. Sektörün açık hava araçlarında kullandığı, dijital veya ofset baskılı, görsel-algısal tanıtımları gösterenlerdir. Reklamcılık, bilindiği gibi tüketiciye ulaşmak için pek çok yolu kullanmaktadır.
Billboard reklamı, uygulama ebatlarının yerleştirileceği bölgenin veya yerin özelliklerine göre belirlenmiş, büyük ilan tahtalarıdır. Bunlar şehirlerin kalabalık bölgelerine, AVM önlerine veya çevrelerine, karayollarının uygun görülen kenarlarına, sokaklarda uygun görülen kenarlara yerleştirilen ilan tahtaları olmaktadırlar. Buralara uygun olarak yapılan çalışmalar, görsel-algısal çalışmalardan oluşmaktadır.

Bilboard Reklamı
Billboard reklamı; ürün fotoğrafları, firmaya uygun yapılan imaj çalışmaları, çapıcı veya etkileyici görüntüler, resimler, çizimler, karikatürel çalışmalar, bilgi metinleri ve nihayet sloganlar harmanlanmasından oluşmaktadır. Yalnız burada yapılan harmanlama, belirli bir düzen içerisinde yapılmaktadır. Yani, malzeme veya donelerden yeni bir konsept oluşturulmakta ve bütünlük sağlanmaktadır. Daha başka bir ifadeyle eldeki doneler, öyle bir şekilde kullanılmaktadır ki, yeni bir resim, yeni bir görüntü ortaya çıkarılmaktadır. Ortaya çıkarılan bu yeni görüntü, hem istenilen mesajları iletmekte hem de etkileyici, çarpıcı olabilmektedir. Buna yönelik hemen her şey kullanılabilir, yani tasarımın etki gücünü arttırmak için, toplumda belirli bir yer edinmiş olan, sayılan sevilen bir ünlü simanın fotoğrafı, fiziksel açıdan çekici bir kadın, komik bir surat v.s.
  • Text Hover
  • Text Hover
Bilboard Reklamı
Billboard reklam mecrası, sektörümüz tarafından oldukça farklı alanlarda ve biçimlerde kullanılabilmektedir. Sektörün özellikleri olan yaratıcılık, farklılık, yenilik bu alanda da kullanılabilmektedir. Örneğin bir billboard tasarımını, hareket halinde olan bir tır üzerine uygulayabilmekteyiz. Zaten yapı malzemesi, her türlü iklim koşullarına uygun olarak hazırlanmakta olan billboardlar, araçların duvarlarına uygun olarak monte edilmekte ve kullanılmaktadır. Veya bir bina duvarını, giydirme olarak değil de, bir billboard monte edilebilmektedir.

Şehir merkezlerinde kullanılan ve bölgenin yapısına bağlı olarak ayaklı veya direkli yapılabilmektedir. Bir totem içine yerleştirilebilmektedir. Bir aynanın içerisine yerleştirilebilmektedir. Bunların gece ve gündüz görüşleri hesaplanmakta ve ışıklı veya ışıksız kullanılabilmektedir.